Yo Soy Indigo

(freak-folk-jazz)

Yo Soy Indigo je mezinárodní kapela zrozená z lásky a přátelství šesti hudebníků sídlících v Praze.

V životem nabitých písních výjimečné americké zpěvačky a kytaristky Emily Thiel se prolíná a sjednocuje osobité muzikantské umění všech jednotlivých členů. Od hlubokého lyrického výrazu, přes etnickou hudbu, jazz, až po pořádnou porci humoru rockových a tanečných písní.

„Freak-folk-jazz“ je vhodným žánrovým zařazením, ale pouze pohladí povrch volně plynoucích žánrů, kterými se Yo Soy Indigo pohybuje s cílem zkrášlit tento svět.

Hlavou Yo Soy Indigo je americká zpěvačka, kytaristka a skladatelka Emily Thiel, která vládne zcela jedinečným citem. Je autorkou všech písní Yo Soy Indigo a všechny barvy jejího hlasu, spojené s její kytarou v jeden nástroj vedou ostatní muzikanty kapely. Fredrik Janáček, švédský baskytarista legendární kapely -123min. mistrně tká nit, která drží skupinu i v těch nejpřekvapivějších okamžicích. Famózní rytmiku s ním tvoří renomovaný, všestranným bubeník Dušan Černák, jehož odvážná, virtuózní hra vdechuje život každé písni. Mark Newson přináší svými klávesami nezaměnitelně žhavou, hmatatelnou lásku a teplo. Na melodické nástroje v kapele hrají dva skvostní muzikanti: divoce expresivní český herec a hudebník William Valerián na saxofony, jehož hudební intuice každého inspiruje ke hře na vyšším levelu. V neposlední řadě doplňuje kapelu skvělý houslista Adam Pospíšil se svou mimořádnou schopností v jednu chvíli houslemi jemně vyjádřit nuance duše a v další chvíli ji naprosto skartovat.

Jednotliví hráči jsou skutečně výjimeční, ale krystalizace těchto skvělých hudebníků ve společném prostoru hudby Emily Thiel má výraznou sílu energizovat a propojovat publikum. Je to kolektivní srdečná magie, která vytváří upřímný, vzrušující a silný zážitek Yo Soy Indigo.

Celé album

Videa

Kontaktujte mě zde

Zůstaňme v kontaktu

Pro další komunikaci se mnou zde zanechte svůj kontakt.